- початкові класи все для вчителя початкових класів
- Nav view search
- Навигация
- Искать
- Математика 3 клас Віднімання трицифрових чисел способом округлення
- Урок математики в 3 класі «Додавання трицифрових чисел способом округлення»
- Урок математики в 3 класі Віднімання трицифрових чисел у випадку, коли зменшуване містить нуль.
- початкові класи все для вчителя початкових класів
- Nav view search
- Навигация
- Искать
- Математика 3 клас Додавання трицифрових чисел способом округлення
початкові класи все для вчителя початкових класів
Nav view search
Навигация
Искать
Математика 3 клас Віднімання трицифрових чисел способом округлення
Віднімання трицифрових чисел способом округлення
Мета: ознайомити учнів з відніманням трицифрових чисел способом округлення; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати старанність.
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
— Поясніть, як виконали обчислення у завданні 720 (с. 112).
— Зачитайте відповідь до задачі 721. (9 • 2 – 12 = 6 (л))
2. Усні обчислення (с. 112, завдання 722)
— Порівняйте, як змінюється різниця внаслідок зменшення (збільшення) від’ємника або зменшуваного на кілька одиниць.
Висновок: при збільшенні від’ємника або зменшуваного, різниця теж збільшиться, і навпаки: при зменшенні зменшуваного і від’ємника різниця теж зменшиться.
3. Гра «Хто швидше?»
— Знайдіть значення виразів способом округлення доданка.
— Запишіть відповіді в порядку зростання.
299 + 294 = . (О) 699 + 295 = . (Ь)
799 + 154 = . (Е) 164 + 699 = . (О)
697 + 294 = . (Ц) 553 + 398 = . (Д)
315 + 199 = . (М) 339 + 499 = . (Л)
III. Повідомлення теми уроку
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися віднімати способом округлення.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Підготовча робота
1) Впишіть пропущені знаки і числа.
402 … …. = 400 699… …. = 700 203… …. = 200
399 … …. = 400 705 … …. = 700 197 … …. = 200
2) С. 112, завдання 723.
— Знайдіть значення першого виразу письмово.
— Використайте результат, щоб знайти значення інших виразів.
534 – 298 = 236 534 – 287 = 247 334 – 197 = 137
634 – 297 = 337 434 – 297 = 137 534 – 387 = 147
2. Пояснення нового матеріалу. Округлення зменшуваного і від’ємника
— У разі збільшення одного компонента збільшуй другий на додане число.
У разі зменшення одного компонента зменшуй другий на число, яке відняли.
3. Первинне закріплення (с. 112, завдання 724)
— Знайдіть усно значення виразів способом округлення та перевірте результати письмово.
723 – 397 = (723 + 3) – (397 + 3) = 726 – 400 = 326
434 – 289 = (434 + 11) – (289 + 11) = 445 – 300 = 145
647 – 316 = (647 – 16) – (316 – 16) = 631 – 300 = 331
521 – 396 = (521 + 4) – (396 + 4) = 525 – 400 = 125
V. Розвиток математичних знань
1. Робота над задачею (с. 112, завдання 725)
Аналіз задачі, складання короткої умови.
Прочитав — 4 дні по 9 сторінок
Залишилось — 85 сторінок
Самостійне розв’язування задачі. Один учень працює за закритою частиною дошки.
Перевірка виконаної роботи.
1) 9 • 4 = 36 (с.) — прочитав
2) 85 + 36 = 121 (с.)
Відповідь: у книзі була 121 сторінка.
2. Т ворча робота над задачею
— Складіть і розв’яжіть задачу, обернену до попередньої.
Було — 121 сторінка
Прочитав — 4 дні по 9 сторінок
1) 9 • 4 = 36 (с.) — прочитав
2) 121 – 36 = 85 (с.)
Відповідь: залишилося прочитати 85 сторінок.
3. Самостійна робота (с. 113, завдання 726)
— Запишіть лише розв’язання задач.
5) 36 + 15 – 40 = 11 (грн)
4. Завдання з логічним навантаженням (с. 113, завдання 727)
Источник
Урок математики в 3 класі «Додавання трицифрових чисел способом округлення»
Додаваннятрицифрових чисел способом округлення
Мета: ознайомити учнів з додаванням трицифрових чисел способом округлення; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати старанність.
Додавання трицифрових чисел способом округлення
Мета: ознайомити учнів з додаванням трицифрових чисел способом округлення; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати старанність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення ( с. 110, завдання 714 )
— Порівняйте, як змінюється сума внаслідок збільшення ( зменшення ) одного з доданків на кілька одиниць.
Висновок : при збільшенні одного з доданків сума теж збільшиться; при зменшенні одного з доданків сума зменшиться.
3. Гра «Допоможіть Незнайкові»
— Виправте помилки в обчисленнях.
540 – 360 = 180 240 – 170 = 160 340 – 270 = 70
720 + 90 = 830 580 + 240 = 810 780 – 590 = 180
920 – 290 = 630 540 – 250 = 290 650 + 220 = 870
4. Робота за картками індивідуального контролю
Першого дня крокодил пролив 140 сльозинок, а другого дня — на 120 сльозинок менше. Скільки сльозинок пролив крокодил за два дні?
Котигорошко вів щоденник добрих справ. На першій сторінці щоденника він записав 218 добрих справ, на другій — на 105 добрих справ більше. Скільки добрих справ виконав Котигорошко за два дні?
III. Повідомлення теми уроку
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися додавати способом округлення.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Підготовча робота
1) Упишіть пропущені знаки і числа.
299 + . = 300 598 + . = 600 755 + . = 800
197 + . = 200 364 + . = 400 866 + . = 900
2) С. 111, завдання 715.
— Знайдіть значення першого виразу письмово.
— Використайте результат, щоб знайти значення інших виразів.
576 + 298 = 874 576 + 297 = 873 585 + 288 = 873
575 + 399 = 974 575 + 398 = 973 575 + 278 = 853
2. Пояснення нового матеріалу
— Щоб округлити будь-яке число до найближчого круглого числа, треба пам’ятати такі правила.
У разі збільшення доданка зменшуй другий доданок на додане число.
Наприклад: 299 + 475.
— Округляю 299. Найближче кругле число — 300. Щоб отримати 300, потрібно 299 збільшити на 1.
Зменшую другий доданок на додане число: 475 – 1 = 474. Додаю 300 + 474 = 774.
Можна зменшувати не другий доданок, а результат.
299 + 475 = (300 + 475) – 1 = 775 – 1 = 774
У разі зменшення доданка збільшуй другий доданок на додане число.
Наприклад: 203 + 545.
— Зменшую число 203 до найближчого круглого числа. 203 – 3 = 200.
Другий доданок збільшую на число, на яке зменшила число 203: 545 + 3 = 548.
Додаю 200 + 548 = 748.
3. Первинне закріплення ( с. 111, завдання 716 )
— Знайдіть значення виразів способом округлення за зразком.
Учні розв’язують приклади з коментуванням біля дошки.
398 + 264 = 400 + (264 – 2) = 400 + 262 = 662
546 + 206 = 550 + (206 – 4) = 550 + 202 = 752
494 + 306 = 500 + (306 – 6) = 500 + 300 = 800
689 + 127 = 690 + (127 – 1) = 690 + 126 = 816
434 + 208 = (434 – 2) + 210 = 432 + 210 = 642
259 + 496 = (259 – 4) + 500 = 255 + 500 = 755
V. Розвиток математичних знань
1. Робота над задачею ( с. 111, завдання 717 )
— Розгляньте задачу, яка містить буквене дане.
Аналіз задачі за питаннями вчителя. Складання виразу до задачі.
— Поясніть про що дізналися кожною дією.
Відповідь : всього 4 · а + b груш.
— Розв’яжіть цю задачу, якщо а = 6; b = 8.
2. Робота над задачею ( с. 111, завдання 718 )
— Скільки місць у залі театру?
— Скільки квитків продано у партер?
— Скільки квитків продано до амфітеатру?
— Скільки квитків продано на балкон?
— Прочитайте головне питання задачі.
— Чи можемо відразу дати відповідь на запитання задачі?
— Якою дією дізнаємось скільки квитків продано у партер, до амфітеатру, на балкон?
— Якою дією дізнаємось скільки квитків залишилось?
— Розв’яжіть задачу самостійно.
Перевірка вчителем виконаної роботи.
1) 295 + 228 + 76 = 599 ( квитків ) — продали
2) 980 – 599 = 381 ( квиток )
Відповідь : залишилося продати 381 квиток.
3. Творча робота над задачею
— Змініть питання в задачі 718 так, щоб у розв’язанні додалася ще одна дія. ( На скільки більше квитків продали, ніж залишилося? )
4. Завдання з логічним навантаженням ( с. 112, завдання 719 )
VI . Підсумок уроку
Источник
Урок математики в 3 класі Віднімання трицифрових чисел у випадку, коли зменшуване містить нуль.
Тема: Віднімання трицифрових чисел у
випадку, коли м. зменшуване містить нуль.
трицифрові числа, коли у зменшуваному
нуль; вчитися доводити свою думку;
навчити учнів здійснювати
3.В иховувати самостійність, повагу до
думки іншої людини, взаємоповагу у
Источник
початкові класи все для вчителя початкових класів
Nav view search
Навигация
Искать
Математика 3 клас Додавання трицифрових чисел способом округлення
Додавання трицифрових чисел способом округлення
Мета: ознайомити учнів з додаванням трицифрових чисел способом округлення; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати старанність.
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення (с. 110, завдання 714)
— Порівняйте, як змінюється сума внаслідок збільшення (зменшення) одного з доданків на кілька одиниць.
Висновок: при збільшенні одного з доданків сума теж збільшиться; при зменшенні одного з доданків сума зменшиться.
3. Гра «Допоможіть Незнайкові»
— Виправте помилки в обчисленнях.
540 – 360 = 180 240 – 170 = 160 340 – 270 = 70
720 + 90 = 830 580 + 240 = 810 780 – 590 = 180
920 – 290 = 630 540 – 250 = 290 650 + 220 = 870
4. Робота за картками індивідуального контролю
Першого дня крокодил пролив 140 сльозинок, а другого дня — на 120 сльозинок менше. Скільки сльозинок пролив крокодил за два дні?
Котигорошко вів щоденник добрих справ. На першій сторінці щоденника він записав 218 добрих справ, на другій — на 105 добрих справ більше. Скільки добрих справ виконав Котигорошко за два дні?
III. Повідомлення теми уроку
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися додавати способом округлення.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Підготовча робота
1) Упишіть пропущені знаки і числа.
299 + . = 300 598 + . = 600 755 + . = 800
197 + . = 200 364 + . = 400 866 + . = 900
2) С. 111, завдання 715.
— Знайдіть значення першого виразу письмово.
— Використайте результат, щоб знайти значення інших виразів.
576 + 298 = 874 576 + 297 = 873 585 + 288 = 873
575 + 399 = 974 575 + 398 = 973 575 + 278 = 853
2. Пояснення нового матеріалу
— Щоб округлити будь-яке число до найближчого круглого числа, треба пам’ятати такі правила.
У разі збільшення доданка зменшуй другий доданок на додане число.
Наприклад: 299 + 475.
— Округляю 299. Найближче кругле число — 300. Щоб отримати 300, потрібно 299 збільшити на 1.
299 + 1 = 300 Зменшую другий доданок на додане число: 475 – 1 = 474. Додаю 300 + 474 = 774.
Можна зменшувати не другий доданок, а результат.
299 + 475 = (300 + 475) – 1 = 775 – 1 = 774
У разі зменшення доданка збільшуй другий доданок на додане число.
Наприклад: 203 + 545.
— Зменшую число 203 до найближчого круглого числа. 203 – 3 = 200. Другий доданок збільшую на число, на яке зменшила число 203: 545 + 3 = 548. Додаю 200 + 548 = 748.
3. Первинне закріплення (с. 111, завдання 716)
— Знайдіть значення виразів способом округлення за зразком.
Учні розв’язують приклади з коментуванням біля дошки.
398 + 264 = 400 + (264 – 2) = 400 + 262 = 662
546 + 206 = 550 + (206 – 4) = 550 + 202 = 752
494 + 306 = 500 + (306 – 6) = 500 + 300 = 800
689 + 127 = 690 + (127 – 1) = 690 + 126 = 816
434 + 208 = (434 – 2) + 210 = 432 + 210 = 642
259 + 496 = (259 – 4) + 500 = 255 + 500 = 755
V. Розвиток математичних знань
1. Робота над задачею (с. 111, завдання 717)
— Розгляньте задачу, яка містить буквене дане.
Аналіз задачі за питаннями вчителя. Складання виразу до задачі.
Розв’язання: 4 • а + b.
— Поясніть про що дізналися кожною дією.
Відповідь: всього 4 • а + b груш.
— Розв’яжіть цю задачу, якщо а = 6; b = 8.
2. Робота над задачею (с. 111, завдання 718)
— Скільки місць у залі театру?
— Скільки квитків продано у партер?
— Скільки квитків продано до амфітеатру?
— Скільки квитків продано на балкон?
— Прочитайте головне питання задачі.
— Чи можемо відразу дати відповідь на запитання задачі?
— Якою дією дізнаємось скільки квитків продано у партер, до амфітеатру, на балкон?
— Якою дією дізнаємось скільки квитків залишилось?
— Розв’яжіть задачу самостійно.
Перевірка вчителем виконаної роботи.
1) 295 + 228 + 76 = 599 (квитків) — продали
2) 980 – 599 = 381 (квиток)
Відповідь: залишилося продати 381 квиток.
3. Творча робота над задачею
— Змініть питання в задачі 718 так, щоб у розв’язанні додалася ще одна дія. (На скільки більше квитків продали, ніж залишилося?)
4. Завдання з логічним навантаженням (с. 112, завдання 719)
Источник